arbuziaki.pl

Blog tematyczny o edukacji, lifestyle'u i DIY.

DIY

Kartki wielkanocne DIY – jak zrobić?

Kartki wielkanocne DIY – jak zrobić?

Wielkanoc to idealna okazja na wysłanie własnoręcznie robionej kartki bliskim i podzielnie się z nimi radością świąt. Wcale nie musisz kupować gotowych kartek – tworzenie własnych to nie tylko większa satysfakcja, ale i dodatkowa przyjemność z kreatywnej pracy z bliskimi. Kartki wielkanocne DIY – porady do tworzenia oraz garść najlepszych pomysłów prezentujemy poniżej.

Zobacz także: Pisanki wielkanocne pomysły. Jak ozdobić pisanki?

Materiały na kartki wielkanocne

Do stworzenia pięknych kartek wielkanocnych nie potrzeba wiele. Poza podstawą pod postacią kolorowych kartek papieru (polecamy tutaj kojarzące się z wiosną odcienie pastelowe) oraz ewentualnymi nożyczkami i klejem, co do reszty materiałów masz pełną dowolność! Razem z dziećmi wykorzystajcie swoją kreatywność. Wiele nietypowych tworzyw oraz tkanin świetnie nada się do takiej pracy! Nie ograniczajcie się tylko do kartek, ale skorzystajcie też z innych materiałów takich jak np. filc, bibuła, czy bardzo efektownie wyglądająca falowana tektura. A może by tak nawet skorzystać z rozdrobnionych skorupek jajek? Interesujących opcji jest praktycznie nieskończenie wiele!

Kartki wielkanocne DIY – pomysły

Przed przejściem do pracy pomyśl chwilę nad typowymi motywami wielkanocnymi. To z nich warto skorzystać zastanawiając się nad pomysłami na kartki wielkanocne. Ale nie ograniczaj się tylko do pierwszych kilku skojarzeń ze świętami. Na pomysł na wielkanocną kartkę przyda się wszystko, co przywodzi na myśl przebudzenie wiosny! Zatem obok króliczków, baranków oraz pisanek, możesz się też przyjrzeć różnym kwiatom i innych motywów inspirowanych nowo narodzoną naturą. Poniżej prezentujemy nasze ulubione motywy na kartki wielkanocne.

Kartka z króliczkiem

Króliki to sympatyczne zwierzaki, które są idealnym motywem na piękną kartkę. Ich podobiznę łatwo zamknąć w kilku łatwych kształtach, dlatego możesz sobie poradzić z tym wzorem bez żadnych szablonów. Do takiej kartki w zupełności wystarczy kilka arkuszy kolorowego papieru, z których wytniemy i wykleimy kontur zajączka, jak i ewentualnie inne elementy, takie jak pisanki, marchewki, czy kępy trawy. Aby nadać kartce nieco humoru, do twarzy króliczka możesz użyć śmiesznych plastikowych oczu!

Karta z kwiatami

Wiosna kojarzy się przede wszystkim z pięknymi kwiatami, dlatego warto wykorzystać je tworząc kartki wielkanocne. Świetnym pomysłem jest stworzenie całego bukietu kwiatów z wybranego materiału i naklejenie go na froncie kartki. Z czego zrobić kwiatki? Można oczywiście użyć kolorowego papieru, z których wytniesz kielichy poszczególnych kwiatów oraz ich łodygi i liście. Spróbuj łączyć różne ciekawe kolory, jak i typy kwiatów – efekt będzie bardzo interesujący i przykuje oko obdarowanego! Całość możesz zwieńczyć ozdobną wstążką. Jeśli wolisz poeksperymentować, skorzystaj z różnorodnych materiałów np. filcu, bibuły, czy ozdobnego papieru do pakowania w ciekawe wzory!

Świąteczne życzenia do kartek wielkanocnych

A co w środku kartki? Jeśli planujesz wysłać ją bliskim, nie może zabraknąć w niej życzeń! Warto, aby były one szczere i wychodziły z serca. Zawsze możesz je jednak dodatkowo wzbogacić, poprzedzając je np. dowcipnym wielkanocnym wierszykiem czy humorystyczną historyjką! Wymyślanie własnych wierszyków i życzeń to pomysł na super zabawę w gronie dzieci. Wymieniajcie się ideami i zachęcajcie do kolejnych pomysłów, a na pewno każdy będzie dobrze się bawił.

Podsumowanie

Tworzenie kartek wielkanocnych to idealny sposób na świętowanie nadejścia świąt wspólnie z dziećmi. Taki typ zabawy nie wymaga wielu materiałów ani specjalnych umiejętności, a satysfakcja ze stworzenia pięknej kartki na pewno będzie ogromna i warta każdego wysiłku!

Udostępnij