arbuziaki.pl

Blog tematyczny o edukacji, lifestyle'u i DIY.

DzieckoLifestyle

Pomysłowe prezenty dla noworodka. Co warto kupić?

Pomysłowe prezenty dla noworodka. Co warto kupić?

Kupienie wyjątkowego i praktycznego prezentu dla noworodka może być ciekawym wyzwaniem. Gdy zostaniemy zaproszenie na baby shower lub inną podobną imprezę chcemy wypaść jak najlepiej. Co w takim razie kupić dla maluszka ładnego i praktycznego? Zajrzyjcie do artykułu i zaczerpnijcie kilka inspiracji.

Czego dowiesz się z artykułu?

  • jakiego prezentu nigdy za wiele?
  • jaki gadżet rozwija sensorykę maluszka?
  • czy są zabawki, które się nie psują?

Wyprawkowe hity, czyli pomysłowe prezenty dla noworodka

Jeżeli znamy się dobrze z rodzicami maluszka warto zawsze zapytać, czy potrzebują czegoś szczególnego lub może aktualnie mają czegoś brak. Po takiej konsultacji zakupimy z pewnością trafiony w oczekiwania przyszłych rodziców produkt. Są oczywiście rzeczy uniwersalne, zawsze przydające się przy opiece nad noworodkiem i takie właśnie przedstawimy poniżej.

Kocyk

Kocyk niemowlęcy jest sprawdzonym prezentem dla noworodka, ponieważ w użyciu będzie non stop. Ważne by rodzice malucha mieli około trzech kocyków na zmianę. Kocyk z wełny merino sprawdzi się idealnie. Jest naturalnie ciepły, więc żadne chłodniejsze dni nie będą straszne. Można zakupić również kocyk wykonany z bawełny. Lekko cieńszy, więc spełni swoją funkcję latem. Paleta barw jest ogromna, więc wybór nie będzie najłatwiejszy.

Gryzak

Gryzak jest obowiązkowym gadżetem dla maluszka. Jest to dobra metoda uśmierzania bólu spowodowanego wybijaniem się zębów, więc sprawdzi się w późniejszych miesiącach rozwoju. Gryzak umożliwi również rozwój sensoryczny dziecka. Wykonany z przyjaznych materiałów nie stanowi niebezpieczeństwa dla malca. Najczęściej spotyka się gryzaki zrobione z drewna bukowego czy silikonu spożywczego.

Pieluchy

Ta rzecz będzie niezbędna zawsze. Każda ilość pieluch przyda się dla świeżo upieczonych rodziców. Najlepiej zakupić te antyalergiczne i przyjazne środowisku, by maluszek nie doznał żadnych niechcianych odparzeń.

Drewniane zabawki

Jak wiemy dzieci często toną w zabawkach. Wiele z nich szybko się psuje, bo ich wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Zazwyczaj są to zabawki wykonane z plastiku. Na rynku mamy aktualnie masę pięknych drewnianych zabawek. Warto na nie zwrócić uwagę, ponieważ są nie tylko trwałe, ale również piękne. 

Misie Szumisie

Dzieci lubią zasypiać przy różnorodnych dźwiękach. Rodzice stosują triki przy usypianiu maluchów z włączoną suszarką i zazwyczaj to działa. Alternatywą do tego sposobu są szumiące misie, które wytwarzają delikatny dźwięk uspokajający dziecko, dzięki czemu zasypia ono zdecydowanie szybciej.

Pomysłowe prezenty dla noworodka są dużym wyzwaniem. Możemy odciążyć rodziców podczas kompletowania wyprawki zakupując jeden produkt z powyższej listy. Te pomysły są trafionymi prezentami i naprawdę praktycznymi.

Udostępnij