arbuziaki.pl

Blog tematyczny o edukacji, lifestyle'u i DIY.

Dziecko

Co przydaje się podczas podróży samolotem z niemowlakiem?

Co przydaje się podczas podróży samolotem z niemowlakiem?

Podróż samolotem z niemowlęciem bywa stresująca dla rodziców, zwłaszcza gdy lecą samolotem z dzieckiem po raz pierwszy. Do podróży można się jednak przygotować, by ograniczyć dyskomfort dziecka i lepiej poradzić sobie z opieką nad maluchem w trakcie kilkugodzinnego lotu. Jakie akcesoria przydają się w czasie podróży samolotem z niemowlakiem? O czym pamiętać w trakcie rezerwowania lotu?

Składany wózek do samolotu

Pasażerowie, którzy podróżują z niemowlętami, mają prawo zabrać w podróż wózek niemowlęcy. Musi to być wózek z funkcją składania, by można było zapakować go do luku bagażowego. Rozłożony wózek nie zostanie zabrany. Rodzic z dzieckiem może oddać wózek wraz z bagażem rejestrowanym lub zabrać go ze sobą na teren terminala. W drugim przypadku dziecięcy pojazd oddaje się dopiero przed wejściem na pokład samolotu. Obsługa zabiera go sprzed wejścia i dostarcza do luku bagażowego. Dzięki temu dziecko może korzystać z wózka przez cały okres oczekiwania na odprawę, co jest dobrym rozwiązaniem, gdy oczekiwanie przypada na czas drzemki maluszka.

Parking w pobliżu lotniska

Przed zarezerwowaniem lotu z dzieckiem powinno się dobrze zaplanować dojazd do portu lotniczego. Dla rodzin z dziećmi najwygodniejsza opcja to własny samochód jednak w takim przypadku powinno się zarezerwować miejsce postojowe w pobliżu terminala. Jeśli chodzi o bezpłatny parking lotnisko zezwala jedynie na kilku lub kilkunastominutowy postój pod terminalem. Kierowcy, którzy chcą zostawić auto na kilka dni, powinni zarezerwować parking. Dzięki stronie takiej jak Parkos rodzice mogą wybrać postój w niewielkiej odległości od terminala, by zapewnić maluszkowi jak najkrótszą podróż.

Przygotowanie dziecka do startu i lądowania

Najtrudniejszym etapem podróży samolotem dla dziecka jest start i lądowanie. To właśnie wtedy dochodzi do zmian ciśnienia, które powodują zatykanie uszu. Niemowlę nie rozumnie, co się dzieje, dlatego reaguje na dyskomfort płaczem i krzykiem. Aby ograniczyć nieprzyjemne uczucia dla dziecka, można skłonić je do przełykania. Mamy karmiące piersią mogą karmić maluszka do czasu osiągnięcia wysokości przelotowej, a mamy podające mleko modyfikowane – nakarmić dziecko z butelki. Jeśli maluch jest najedzony, pomocny może być smoczek. Ssanie zwiększa ilość wytwarzanej w ustach śliny, dlatego maluch częściej ją przełyka. Dzięki temu smoczek pomaga mu wyciszyć się w trakcie startu i lądowania samolotu.

Posiłki na czas podróży

Głodne niemowlęta są nerwowe i źle znoszą podróż samolotem. Z tego powodu w bagażu podręcznym maluszka powinien znaleźć się zapas posiłków na cały lot. Maluchy karmione piersią mogą być karmione przez mamę. Personel pokładowy zadba, by mama czuła się wtedy komfortowo bez względu na to, które miejsce siedzące zajmuje. Jeśli malec je mleko modyfikowane, rodzic może zabrać ze sobą wodę do przygotowania mieszanki. W przypadku starszych niemowląt dopuszcza się posiadanie słoiczków z gotowymi posiłkami. Słoiczki można przenieść przez kontrolę bagażu podręcznego pod warunkiem, że są fabrycznie zamknięte.

Akcesoria higieniczne i zapasowe ubranko

Na czas podróży powinno się przygotować zapas pieluszek jednorazowych oraz chusteczki nawilżane. Pieluszkę można wymienić w samolotowej toalecie z przewijakiem. Do bagażu podręcznego warto włożyć również zapasowe ubranko. Start, lądowanie lub turbulencje mogą wywołać u niemowlęcia wymioty, dlatego odzież na zmianę może być niezbędna. Przyda się także w sytuacji, gdy maluszek zabrudzi się obiadkiem lub inną przekąską, którą otrzyma w czasie lotu.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij