arbuziaki.pl

Blog tematyczny o edukacji, lifestyle'u i DIY.

Dziecko

Łóżko dziecięce rozsuwane – jak dopasować je do wnętrza?

Łóżko dziecięce rozsuwane – jak dopasować je do wnętrza?

Wybór łóżka to jeden z najważniejszych etapów podczas urządzania pokoju dziecięcego. Mebel musi zapewniać możliwie najwyższy komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo. Poza tym powinien być funkcjonalny i oczywiście estetyczny. W niewielkich pomieszczeniach dzielonych przez rodzeństwo doskonale sprawdzi się łóżko dziecięce rozsuwane. Takie meble to także dobry wybór, jeśli dziecko dość często przyjmuje gości. Jak dopasować ten element wyposażenia do wnętrza i na co zwrócić uwagę w trakcie wybierania?

Jak dopasować łóżka wysuwane do różnych wnętrz?

Wybierając łóżko dla swojej pociechy, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, które pomogą w podjęciu właściwej decyzji. Duże znaczenie ma m.in. jakość użytych materiałów, mechanizm rozsuwania oraz kilka innych aspektów. Co trzeba wziąć pod uwagę w trakcie poszukiwań idealnego mebla?

  • Rozmiar – łóżka rozsuwane Interbeds występują w różnych rozmiarach, m.in. 80×190, 80×200 i 90×200. Taka powierzchnia spania jest w zupełności wystarczająca dla dziecka i w praktyce nawet dla osoby dorosłej. Jeśli chodzi o długość, trzeba dopasować ją do możliwości przestrzennych pomieszczenia. Może się okazać, że 10 cm robi sporą różnicę i jesteśmy w stanie w zupełnie inny sposób zaaranżować przestrzeń.
  • Kolorystyka – odcień mebla ma duże znaczenie, zwłaszcza dla starszych dzieci. Łóżka z wysuwanym spaniem muszą harmonizować z resztą wystroju. Problem pojawia się w sytuacji, gdy pokój jest dzielony przez rodzeństwo – chłopca i dziewczynkę. W takim przypadku konieczny jest kompromis i wybór uniwersalnego odcienia. Na co można się zdecydować? Dobrym wyborem z pewnością będzie biały lub szary. Świetnie sprawdzą się też naturalne odcienie drewna. Takie kolory doskonale łączą się z innymi, dzięki czemu rodzice nie będą musieli długo zastanawiać się nad pozostałymi elementami wyposażenia i dekoracjami.
  • Wiek dziecka – warto pamiętać o tym, że młodsze dzieci potrzebują łóżek z barierkami, które zapewnią im bezpieczeństwo podczas snu. Starsze pociechy mogą już korzystać z mebli bez barierek, które dają im większą swobodę. Dobra informacja jest taka, że łóżka dziecięce rozsuwane są zazwyczaj dość niskie. Dzięki temu nawet gdyby maluch przypadkowo zsunął się z materaca w ciągu nocy, nie wyrządzi sobie krzywdy.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając łóżko rozsuwane dla dzieci?

łóżko dziecięce rozsuwane

Maluchy uwielbiają otaczać się kolorami i ciekawymi wzorami. Wybierając łóżko, warto zatem zwrócić uwagę na jego design. Na rynku dostępne są łóżka w wielu ciekawych kształtach. Takie modele z pewnością staną się ulubionym miejscem zabawy i wypoczynku. Trzeba jednak mieć na uwadze, że mebel posłuży przez mocno ograniczony czas, bowiem nastolatek raczej nie będzie chciał już z niego korzystać. Z tego względu rodzice często wybierają uniwersalne rozsuwane łóżko dla dzieci wyróżniające się minimalistyczną konstrukcją.

W przypadku młodszych dzieci warto zwrócić uwagę na zaokrąglone krawędzie. Stanowią one dodatkowy element wpływający na poprawę bezpieczeństwa. Dzięki nim ewentualne upadki nie skończą się poważnymi urazami. Łóżka rozsuwane dla dzieci powinny być wykonane z wytrzymałych i ekologicznych materiałów. Poza tym można sprawdzić, czy producent posiada odpowiednie certyfikaty i atesty na surowce, z których korzysta. Warto zdecydować się na meble pokryte antyalergicznymi i bezwonnymi farbami, które są odpowiednie nawet dla najbardziej wrażliwych maluchów. Przełoży się to jeszcze wyższy komfort użytkowania oraz zminimalizuje ryzyko dolegliwości alergicznych.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij