arbuziaki.pl

Blog tematyczny o edukacji, lifestyle'u i DIY.

DzieckoEdukacjaLifestyle

Książka o grzybach, która zafascynuje nie tylko najmłodszych

Książka o grzybach, która zafascynuje nie tylko najmłodszych

Książki są bardzo istotne w rozwoju dzieci. Powinny pojawić się w ich otoczeniu już od pierwszych chwil życia. Najpierw jako małe miękkie książeczki z wypukłymi elementami, by ćwiczyć ich stymulację sensoryczną, a później nieco większe z pięknymi rysunkami. Dzięki temu rodzić pozwoli swojemu dziecku na niesamowity rozwój wyobraźni, co w początkowym rozwoju najmłodszych jest bardzo ważne. Zainteresujmy więc dzieci literaturą!

Fascynująca książka o grzybach

Przychodzimy do was z propozycją ciekawej książki. „Grzyby. Dziwne fakty z życia grzybów, o których nie mieliśmy pojęcia” autorstwa Liliany Fabisińskiej oraz Asi Gwis to kategoria literatury dziecięcej. Ta nietypowa pozycja sprawi niesamowitą frajdę najmłodszym. Już sam tytuł jest zbudowany w bardzo intrygujący sposób, a sposób wydania książki zachwyca swoim wyglądem i zachęca do zakupu. Opowiada ona o ogromnym świecie grzybów. Znajdziemy je dosłownie wszędzie. W wodzie, na drzewach w lesie, w domowym ogródku czy w lodówce. Książka zabierze dzieci w podróż po świecie dotąd nieznanym, a będącym na wyciągnięcie ręki, o którym nie mieliśmy bladego pojęcia. Skorzystają również z tego dorośli. Cenne informacje zawarte w tej publikacji nauczą zarówno dzieci jak ich rodziców, które z grzybów są trujące, jadalne i nawet lecznicze. Niektóre z nich są bezwartościowe, a inne osiągają niewyobrażalne ceny. Zajrzyj do świata grzybów i przekonaj się o ich ciekawych możliwościach. 

Uwaga! Nie tylko dla dzieci

Duża część społeczeństwa nie sięga po książki dla dzieci, uważając je jedynie za odpowiednie wyłącznie dla dzieci. Literatura dziecięca oferuje naprawdę ogrom interesujących pozycji, z którymi warto się zapoznać. Tak naprawdę nasze dzieci są inspiracją do zakupu tych nowych i pięknych wydań książek o różnorodnej tematyce. Tematy poruszane na stronach tego rodzaju literatury jest często niszowa, a ciekawostki tam zawarte zaskoczą każdego dorosłego. „Grzyby. Dziwne fakty z życia grzybów, o których nie mieliśmy pojęcia” to idealny przykład książki zaskakującej każdego bez względu na jego wiek. To kompendium wiedzy o małych i często zapominanych organizmach otaczających nas dosłownie wszędzie. W książce znajdziemy kwestie hodowania grzybów przez mrówki i też dowiemy się, dlaczego słynne trufle są aż tak drogie. Interesujące prawda?

Literatura otwiera na inny świat. Pozwala zatopić swoje myśli gdzieś daleko. Poznawanie rzeczywistości dzięki różnorodnym książkom jest czymś szczególnym. Rozwijanie wyobraźni dziecka przez pokazywanie mu korzyści płynących z czytania przyniesie bardzo dobre skutki. Czytajmy przy naszych dzieciach, ponieważ one są idealnym przykładem na to, że obserwacja rodziców wpływa na ich późniejsze wybory. 

Udostępnij