arbuziaki.pl

Blog tematyczny o edukacji, lifestyle'u i DIY.

DIY

Kartki świąteczne – jak zrobić samemu? Pomysły i inspiracje

Kartki świąteczne – jak zrobić samemu? Pomysły i inspiracje

Kartki świąteczne to tradycyjny sposób na przekazanie życzeń bliskim i znajomym w okresie świąt Bożego Narodzenia. Często są one przesyłane pocztą lub wręczane osobiście podczas wigilijnej kolacji lub spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Zamiast kupować gotowe kartki w sklepie, warto spróbować zrobić je samemu lub z dzieckiem. Jest to nie tylko kreatywny sposób na spędzenie czasu, ale także szansa na wyrażenie własnego stylu.

Kartka świąteczna z bombką

To propozycja, która jest prosta w wykonaniu, lecz jej efekt może być bardzo ciekawy. Potrzebne będą: kawałek tapety lub papieru z teksturą, kartka złożona na pół, nożyczki, klej, brokatowe pisaki.

Pracę należy rozpocząć od wycięcia koła z papieru ozdobnego. Następnie, przykleić na środku kartki. Brokatowym pisakiem można obrysować jej kontur i dorysować sznurek. 

Urocze renifery

Kartki świąteczne z motywem słodkich reniferów są świetnym sposobem dla rodziców z dziećmi. Do ich wykonania potrzebne będą: kartka złożona na pół, brązowa farbka i kolorowe pisaki.

Dekoracje są niezwykle proste w wykonaniu. Wystarczy delikatnie zamoczyć opuszki palców w farbie i odbić je na kartce. Reniferom wystarczy dorysować noski, oczy i rogi. Gotowe!

Kartka świąteczna z pasków papieru

Ten pomysł również nie należy do skomplikowanych. Bez problemu można zaangażować starsze dziecko do wspólnej, kreatywnej zabawy. Potrzebne będą: kartka złożona na pół, kolorowy papier we wzory, gotowa brokatowa gwiazdka, klej, nożyczki i linijka.

Pierwszym krokiem jest odcięcie kolorowych pasków. Powinny mieć różne długości. Najpierw należy dopasować je na kartce tak, aby tworzyły kształt choinki. Taką kompozycję można przykleić. Na górze naklej gwiazdkę z brokatu i dopisz życzenia świąteczne. To wszystko!

Kartka z choinką

Ten rodzaj kartki jest prosty do wykonania i nie wymaga dużo czasu. Potrzebne będą: kartka złożona na pół, klej, zielona wstążka, gwiazdka wycięta z błyszczącego papieru i brokat.

Pierwszym krokiem jest zaznaczenie ołówkiem punkty, które będą stanowić ramiona choinki. Te miejsca należy pokryć klejem i przykleić wstążkę, zaczynając od dołu. Na szczycie trzeba umieścić gwiazdkę. Wstążkę oraz przestrzeń wokół choinki zaleca się pokryć brokatem. Ostatnim krokiem jest dopisanie życzeń świątecznych.

Kartka – choinka z makaronu

Kolejny pomysł z przyklejanymi ozdobami. Tym razem z wykorzystaniem bardzo sensorycznego materiału, czyli makaronu. Do wykonania potrzebne będą: kartka złożona na pół, makaron w różnych kształtach, ołówek, linijka, klej.

Pierwszym krokiem jest zaznaczenie linijką pięter choinki co około 1,5 cm. Należy dobrać makarony tak by ułożyć kolejne warstwy, od najkrótszej do najdłuższej, a następnie je przykleić. Na koniec można dopisać życzenia. Gotowe!

Podsumowanie

Przygotowanie kartek świątecznych w domu jest łatwe i ekonomiczne. Można wykorzystać różne materiały, takie jak papier, farby, kolorowe flamastry, klej, kolorowe taśmy, ozdoby i wiele innych.

Aby zacząć tworzyć kartki świąteczne samemu, należy zacząć od wyboru motywu, który będzie się powtarzał na każdej z kartek. Możesz zdecydować się na motywy świąteczne, takie jak anioły, renifery, choinki, gwiazdy, czy też postaci związanych ze świętami, jak Święty Mikołaj.

Udostępnij