arbuziaki.pl

Blog tematyczny o edukacji, lifestyle'u i DIY.

Dziecko

Wyprawka dla noworodka — co będzie najpotrzebniejsze?

Wyprawka dla noworodka — co będzie najpotrzebniejsze?

Temat wyprawki dla dziecka jest bardzo istotny oraz obszerny. Ważną kwestią jest to, aby kupić to, co naprawdę jest najważniejsze bez zbędnych i niepraktycznych rzeczy. Czas przed narodzinami musi zostać dobrze wykorzystany na przygotowania do jak najlepszego przyjęcia maleństwa na świat. Jeżeli uda ci się zaopatrzyć w niezbędne rzeczy jak najszybciej oszczędzisz sobie dodatkowego stresu. Wyprawka dla noworodka nie musi być wyzwaniem. Po przeczytaniu naszego artykułu zobaczysz, że to naprawdę proste.

Wyprawka dla noworodka — kiedy zacząć i co kupić na początek?

Pierwszym krokiem jest zaopatrzenie się w rzeczy potrzebne do szpitala. Nie należy zbyt szybko zaczynać tego kroku, ponieważ pod koniec już zapomnimy, co kupiliśmy i czego potencjalnie może nam jeszcze brakować. Dobrym czasem na te przygotowania jest 5 lub 6 miesiąc ciąży. Oczywiście trzeba pamiętać o swoim stanie zdrowia i samopoczuciu, które musi pozwolić na przygotowanie najpotrzebniejszych produktów. 

Wyprawka dla noworodka powinna składać się z najpotrzebniejszych produktów dla mamy i dziecka. 

Na początek tej pięknej przygody należy zaopatrzyć się w:

  • delikatne kosmetyki dla dziecka i ulubione kosmetyki dla mamy;
  • pieluszki jednorazowe oraz tetrowe, które mogą przydać się w pielęgnacji;
  • tekstylia takie jak śpiworek, kocyk bawełniany i ręczniki;
  • akcesoria w postaci smoczku i buteleczki;
  • ubrania dla mamy, szlafrok i bielizna.

Są to podstawowe i najważniejsze produkty, które należy zabrać ze sobą w torbie do szpitala. Z pewnością zapewnią one komfort przyszłej mamie oraz dziecku.

Wyprawka do łóżeczka

Po zaopatrzeniu się w najważniejsze rzeczy na sam początek można rozpocząć przygotowania do wyposażenia maleństwa w najpotrzebniejsze produkty na co dzień. Dla doświadczonych mam  nie będzie to problemem, ale kobieta spodziewająca się pierwszego potomka będzie potrzebować wielu cennych rad. 

  1. Ubranka i małe akcesoria

Noworodek potrzebuje wielu ubranek na zmianę. Istotne jest to, aby były one oddychające, czyli wykonane w 100% z bawełny i nie ograniczały ruchów dziecka. Na początek dobrze sprawdzą się body, śpioszki, skarpetki i czapeczki. Z każdego rodzaju tych ubranek warto zakupić około 6 sztuk, by można było na spokojnie przebierać dziecko i wyprać pozostałe ciuszki. Małymi akcesoriami są m.in. smoczki minimum 3 sztuki, buteleczki na mleko, najlepiej o dwóch różnych pojemnościach.

  1. Łóżeczko

Wyprawka dla noworodka do także zakupienie łóżeczka z wygodnym materacem. Aktualnie na rynku jest bardzo duży wybór tego typu akcesoriów, a obsługa doradzi odpowiedni do potrzeb maluszka. Oprócz łóżeczka należy zaopatrzyć się w kocyk i śpiworek do spania, który to dobrze sprawdza się, by nie używać zbędnych pościeli.

  1. Pielęgnowanie

Pielęgnacja noworodka jest najbardziej skomplikowana pod względem zakupu odpowiednich produktów. Przy zakupie trzeba pamiętać, by w składzie zawarte były wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego. Niesprawdzone składniki mogą uczulić delikatną skórę dziecka. To samo tyczy pampersów. Muszą być delikatne, aby nie doszło do odparzeń skóry. Oprócz tego ważnym elementem pielęgnacji jest wanienka do kąpieli i przewijak. Musi być to dostosowane do wzrostu rodzica, by przy codziennym użytkowaniu nie powodowało dyskomfortu przy kąpaniu i przewijaniu dziecka. 

  1. Inne potrzebne akcesoria

Wózek, nosidełko oraz fotelik to większe potrzebne akcesoria. Na spacer z dzieckiem ważne będzie zaopatrzenie się w wózek, który będzie miał dużo miejsca na torbę z najważniejszymi produktami. Dzięki temu zabiegana mama i tata będą mieć to co potrzebne pod ręką. Kocyk również przyda się na małe podróże na świeżym powietrzu. 

Udostępnij