arbuziaki.pl

Blog tematyczny o edukacji, lifestyle'u i DIY.

DzieckoRozrywka

Piranie gra. Świetna zabawa dla najmłodszych

Piranie gra. Świetna zabawa dla najmłodszych

Planszówki są świetną rozrywką dla dzieci. Rozwijają nie tylko relacje międzyludzkie, ale również uczą myślenia i radzenia sobie w różnych sytuacjach. Na rynku mamy aktualnie dostępnych wiele rodzajów gier, więc wybór jest naprawdę ogromny. Na co się zdecydować? 

Gry planszowe i ich szerokie zastosowanie

Dzieci bardzo lubią spędzać czas przed ekranem telefonu czy telewizora. Rodzicie zastanawiają się, jaką znaleźć alternatywę do zabawy dla najmłodszych. Z ciekawym i bardzo dobrym rozwiązaniem przychodzą gry planszowe. Na rynku mamy ich naprawdę bardzo wiele. Są przystosowane do wieku dzieci tak, by mogły się nie tylko przy nich bawić, ale również rozwijać. I to jest największą zaletą takich gier. Dziecko zapomina, że musi coś liczyć, wymyślać czy szukać odpowiedzi, wszystko dzieje się poprzez zabawę. Czas spędzony w towarzystwie planszówek będzie naprawdę przyjemny. Tworzące się podczas grania relacje towarzyskie także dobrze wpłyną nie tylko na najmłodszych, ale na ich opiekunów. Warto zastanowić się nad takim rodzajem spędzania czasu dla naszych dzieci. 

Piranie gra — idealna planszówka dla najmłodszych

Piranie jest grą opracowaną przez Jensa-Petera Schliemanna. Wydana została przez wydawnictwo Nasza Księgarnia od początku podbija serca najmłodszych odbiorców. Jej wizualny charakter wpływa mocno na dzieci, ponieważ nie można przejść obojętnie obok pięknych kolorowych grafik. Zaletą gry Piranie jest dobra rozrywka dla dzieci wraz z rodzicami, uczy, że można czasem przegrać i również pokazuje jak wygrywać z klasą i szacunkiem do innych. Skonstruowanie gry jest wykonane wręcz idealnie, ponieważ elementy zostały przygotowane tak, by największy rozrabiaka nie dał sobie z nią rady. Piranie jest przeznaczona dla graczy od 7. roku życia. Minimalnie mogą w nią grać 2 osoby, a maksymalnie 6, cała rozgrywka zajmie około 30 minut. 

Zasady gry

Piranie gra charakteryzuje się naprawdę prostymi zasadami. Gracze przenoszą się na wyspę San Escobar i spotykają Carlosa. Zadaniem osób grających jest pilnowanie, by ten poszukiwacz przygód nie wpadł do wody wypełnionej piraniami. 

Każdy z graczy na samym początku wybiera jedną kartę, która określa kierunek przemieszczania się Carlosa. Wszyscy strzegą swoich kierunków trasy tak, by żaden z graczy nie widział trasy przeciwnika. W swojej turze odkrywasz kartę i powoli prowadzisz Carlosa ostrożnie po brzegu rzeki. Jeżeli może mu grozić niebezpieczeństwo w postaci wpadnięcia do wody wypełnionej piraniami musisz wybudować tamę z drewnianym pali. Inni gacze mogą utrudniać wykonanie zadania. Gdy Carlos wpadnie w twojej kolejce otrzymujesz piranie, czyli punkt karnym, a po uzbieraniu takich 3 punktów przegrywasz.

Podsumowanie

Gra planszowa piranie jest świetna propozycja dla dzieci lubiących ciekawe przygody i czas spędzany wspólnie. Dobrze sprawdzi się na rodzinne wieczory, jak i podczas odwiedzin przyjaciół naszego dziecka.

Udostępnij