arbuziaki.pl

Blog tematyczny o edukacji, lifestyle'u i DIY.

Lifestyle

Mieszkanie bezpieczne dla małego dziecka. Poznaj 4 przydatne rozwiązania

Mieszkanie bezpieczne dla małego dziecka. Poznaj 4 przydatne rozwiązania

Bezpieczeństwo dziecka to priorytet każdego rodzica. Należy zadbać o nie zarówno w przestrzeni publicznej, jak i we własnym domu. Poza zabezpieczeniem gniazdek elektrycznych, narożników mebli czy szuflad i szafek przed otwarciem, warto zastanowić się nad bardziej zaawansowanymi pomysłami. Niektóre z nich świetnie sprawdzą się nie tylko w przypadku maluchów, ale także przedszkolaków, czy nawet uczniów pierwszych klas podstawówki. Poznajmy cztery praktyczne i przydatne propozycje, które uczynią mieszkanie środowiskiem bezpiecznym dla naszej pociechy.

Miękkie panele ścienne – styl i bezpieczeństwo

Kiedy w domu stale przebywają małe dzieci, warto zastanowić się nad zakupem miękkich paneli ściennych wykonanych z pianki. Na rynku dostępne są warianty piankowe, ale także pianki pokryte tkaninami, np. miękkimi, przypominającymi plusz. Niezależnie od opcji wykonania, takie rozwiązanie nie tylko wprowadza do wnętrza element interesującej estetyki, lecz stanowi również skuteczną ochronę przed przypadkowymi kontuzjami podczas zabawy. Dodatkowo sprawdzi się w charakterze detalu aranżacyjnego obniżającego wysoką akustykę wnętrza – świetnie wycisza, dlatego idealnie nadaje się do dziecięcego pokoju.

Transparentne przegrody z plexi – bezpieczeństwo i nowoczesność

Zamontowanie transparentnych przegród z plexi lub podobnych tworzyw sztucznych to innowacyjny sposób na eleganckie przestrzenie. Szklane tafle wydzielające określone strefy prezentują się bardzo nowocześnie i efektownie, jednak w mieszkaniach, w których stale przebywają małe dzieci, są bardzo niebezpiecznym elementem wystroju. Można je zastąpić przegrodami wykonanymi z plexi – równie atrakcyjnymi wizualnie, a jednocześnie bezpiecznymi. Tafle różniej grubości i wielkości zamówisz np. w sklepie płytyplastikowe.pl, w którym poza szerokim wyborem tworzyw, możesz liczyć także na profesjonalne doradztwo.

Mieszkanie bezpieczne

Klamki okienne z zamkiem i kluczem – kontrola dostępu

Okna mieszkania stanowią potencjalne niebezpieczeństwo dla małego dziecka. To, że należy pilnować, żeby nie pozostawiać malucha w pokoju, w którym jest otwarte okno czy drzwi balkonowe, to oczywiste. Co, jednak jeśli dziecko nauczy się otwierać nawet zamknięte okno? Żeby zyskać spokój i pewność, że niezależnie od umiejętności i sprawności manualnej naszej pociechy, maluch nie otworzy okna, warto zamocować klamki wyposażone w zamek i klucz. Takie klamki stanowią skuteczne narzędzie kontroli dostępu do okien. Dzięki nim można zapobiec przypadkowym otwarciom okien, co jest szczególnie istotne dla bezpieczeństwa dziecka, zwłaszcza gdy okna są usytuowane nisko.

Maty antypoślizgowe zamiast tradycyjnych dywanów

Dywany mogą stanowić piękny dodatek aranżacyjny do domów i mieszkań, jednak wiele z nich, nie posiadając odpowiedniego zabezpieczenia od spodu, stosunkowo łatwo się przesuwa, zwłaszcza podczas dziecięcych zabaw. Zanim więc nasze pociechy podrosną na tyle, żeby swobodnie korzystać z klasycznych dywanów, nie niszcząc ich i nie stwarzając niebezpieczeństwa dla samych siebie, lepiej zaopatrzyć się w maty antypoślizgowe. Doskonale sprawdzą się takie rozwiązania, jakie stosuje się w pomieszczeniach biurowych pod krzesłami na kółkach. Solidnie zabezpieczone od spodu tworzywem sztucznym, antypoślizgowe „dywany” doskonale przylegają do powierzchni podłogi, jednocześnie stanowiąc wytrzymały i atrakcyjny wizualnie element dekoracyjny.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij