arbuziaki.pl

Blog tematyczny o edukacji, lifestyle'u i DIY.

Lifestyle

Jak nauczyć się kręcić hula hop? Wszystko co warto wiedzieć

Jak nauczyć się kręcić hula hop? Wszystko co warto wiedzieć

Hula hop kojarzy się większości przede wszystkim z zabawami w dzieciństwie. Jednakże poza zabawą przyrząd ten może zaoferować efektywny trening. Wykorzystywane do ćwiczeń hula hop wzmacnia mięśnie brzucha i modeluje sylwetkę. Jak nauczyć się kręcić hula hop? Czytaj dalej.

Dowiesz się: Jak nauczyć się gwizdać?

Dowiesz się:

  • Jakie hula hop wybrać?
  • Jak nauczyć się kręcić hula hop?
  • Jak ćwiczyć z hula hop?

Jakie hula hop wybrać?

Zanim dowiesz się jak nauczyć się kręcić hula hop upewnij się, że koło, na którym chcesz się uczyć ma odpowiednie wymiary. Rozmiar hula hop jest bardzo ważny i powinien być dostosowany do wzrostu. Najlepsze koło to takie, które po postawieniu na podłodze będzie dotykać żeber. Przy wzroście od 150 do 160 cm, średnica takiego koła to 90 cm. Dla kolejnych przedziałów wzrostowych, co każde 10 cm wzrostu, średnica koła powinna być większa o około 5 cm. Wybierając koło lepiej zaokrąglić wynik w górę. Większe hula hop łatwiej się kręci.

Prawdopodobnie zauważyłeś też różne rodzaje hula hop w sklepach. Najtańsze i najbardziej powszechne są klasyczne hula hop dla dzieci i dorosłych wykonane z lekkiego plastiku. Istnieją też hula hop z obciążeniami i z masującymi wypustkami. Lekkie koła poleca się na początek. Ciężkie hula hop służą przede wszystkim do treningu. Zdania co do kół posiadających masujące wypustki są podzielone. Mogą nie być najlepsze dla zdrowia, powodując mikrourazy, na które podatne są szczególnie nerki.

Jak nauczyć się kręcić hula hop?

Nauka kręcenia hula hop nie jest trudna. Wystarczy wykonać kilka prostych kroków.

  1. Umieść koło na wysokości talii, tak aby dotykało krzyża;
  2. Rozkręć koło pchnięciem go w bok;
  3. Poruszaj biodrami rytmicznie do tyłu i do przodu wraz z rytmem koła;
  4. Zmieniając szybkość ruchów możesz kontrolować szybkość koła.

Upewnij się, że zachowujesz odpowiednią postawę. Twoje stopy powinny być rozstawione nieco szerzej niż szerokość ramion. Jedna stopa nieco przed drugą. Podczas kręcenia ugnij lekko nogi w kolanach, możesz też wspomagać się rękami.

Nie martw się jeśli ćwiczenie nie wyjdzie ci za pierwszym razem. Nie poddawaj się. Praktyka czyni mistrza.

ćwiczenia z hula hop

Jak ćwiczyć z hula hop?

Bądź systematyczny. Ćwicz po kilka minut każdego dnia. Optymalną długością sesji ćwiczeniowej jest około 15-20 minut, ale jeśli dopiero zaczynasz i nie ćwiczyłeś wcześniej regularnie mięśni, sesje powinny być krótsze. Dostosowany do twoich możliwości trening pozwoli ci uniknąć zakwasów, które mogą każdego zniechęcić do stałych ćwiczeń.

Wykonuj ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha, kręcąc hula hop standardowo, na wysokości talii. Możesz także kręcić nim na ramionach. Wystarczy, że wysuniesz rękę na bok, równolegle do podłogi, założysz hula hop na nadgarstek i zaczniesz nim kręcić. Podobnie możesz wykorzystać koło na biodrach i nogach. Ćwiczenia powinny szybko przynieść rezultaty.

Choć hula hop to świetne narzędzie do fitnessu, wcale nie musi być tylko i wyłącznie do niego wykorzystywane. Pamiętaj o dobrej zabawie w czasie ćwiczeń, w końcu do tego koło zostało stworzone. Szkoda by było zapomnieć o radości, którą dawało nam w dzieciństwie.

Udostępnij