arbuziaki.pl

Blog tematyczny o edukacji, lifestyle'u i DIY.

Rozrywka

Jak nauczyć się gwizdać? Różne sposoby gwizdania

Jak nauczyć się gwizdać? Różne sposoby gwizdania

Gwizdanie to czynność, którą można wykorzystać na wiele sposobów. Umila czas kiedy gwiżdżemy melodię, pozwala przywołać psa, a w zależności od tonu wyraża podziw lub niezadowolenie. Jeśli chcesz wiedzieć jak nauczyć się gwizdać czytaj dalej. Nie jest to tak trudne jak może się wydawać.

Dowiesz się: Jak nauczyć się kręcić hula hop?

  • Czy każdy może gwizdać?
  • Jak nauczyć się gwizdać na palcach?
  • Jak nauczyć się gwizdać bez palców?

Czy każdy może gwizdać?

Gwizdanie to trudna sztuka. W nieformalnym Internetowym badaniu aż 67% osób zgłosiło, że nie posiada tej umiejętności. Choć wiele osób, które nie potrafią gwizdać wini za to względy genetyczne. np zbyt krótki język czy nieodpowiednią krzywiznę warg, nie istnieją żadne dowody na to żeby tego rodzaju czynniki mogły uniemożliwić komuś naukę.

Jak nauczyć się gwizdać na palcach?

Gwizdanie na palcach jest znacznie głośniejsze od gwizdania bez ich udziału. Przydaje się do zwracania uwagi innych. Poniżej znajdziesz instrukcję jak gwizdać w ten sposób.

  1. Ułóż palce w znak OK. Czyli złącz ze sobą opuszki palca wskazującego i kciuka;
  2. Wysuń język i skieruj jego koniuszek do góry;
  3. Przyłóż złączone palce do czubka języka;
  4. W tej pozycji wciągnij i język i palce do wnętrza jamy ustnej, tuż za dolne zęby;
  5. Zaciśnij usta wokół palców, tak by do nich przylegały. Pozostaw tylko niewielki otwór pośrodku;
  6. Dmuchnij.

Bardzo prawdopodobne, że nie od razu uda ci się zagwizdać. Będziesz musiał poćwiczyć. W trakcie ćwiczeń spróbuj zmieniać nieznacznie poszczególne elementy postawy do gwizdania. Spróbuj na przykład zagwizdać z inną wielkością otworu między palcami, a wargami, innym naciskiem pomiędzy językiem a palcami, inną ilością wydmuchiwanego powietrza.

Jak nauczyć się gwizdać bez palców?

Istnieje kilka metod gwizdania bez palców. Przewagą tych sposobów nad gwizdaniem przez palce jest fakt, że można je wykorzystać niezależnie od tego czy ma się czyste ręce.

Sposób z dziubkiem

  1. Ściągnij usta do dziubka, tak jakbyś chciał powiedzieć “Fiu”;
  2. Trzymając usta w tej pozycji, podnieś język ku podniebieniu. Dotknij jego końcówką tyłu dwóch przednich zębów;
  3. Dmuchnij.

Wysokość dźwięku jaki uda ci się stworzyć możesz kontrolować zmniejszając lub zwiększając ilość wydmuchiwanego powietrza. Im mocniejszy wydmuch zastosujesz tym wyższy powinien być ton twojego gwizdu.

Sposób bezzębny

  1. Uśmiechnij się z otwartymi ustami, ale zakrywając zęby ustami;
  2. Język ułóż na dole jamy ustnej ale nie dotykaj jego koniuszkiem tyłu przednich zębów;
  3. Dmuchnij, kierując powietrze w stronę dolnych zębów

Jeśli gwizdanie w danym stylu ci nie wychodzi powinieneś ćwiczyć zmieniając nieznacznie warunki. Spróbuj nawilżyć usta oraz stopniowo zmieniać ułożenie języka i warg.

Jednym gwizdanie wyjdzie od razu, inni będą musieli poćwiczyć zanim osiągną zamierzony efekt. Nie poddawaj się, stosuj się do wskazówek, za każdym razem lekko modulując położenie języka lub ułożenie ust, aż trafisz na właściwą dla siebie kombinację. Gwizdanie nie jest trudne kiedy już raz zrozumie się jak to robić.

Udostępnij