arbuziaki.pl

Blog tematyczny o edukacji, lifestyle'u i DIY.

DzieckoEdukacjaLifestyle

Najlepsze książki kucharskie dla dzieci

Najlepsze książki kucharskie dla dzieci

Co przygotować na śniadanie, a co na obiad? Nasze dzieci potrafią być wyjątkowo wybredne jeżeli chodzi o oryginalne posiłki. Doskonałą inspirację przynoszą książki kucharskie dla dzieci. Dzięki nim nie tylko urozmaicisz jadłospis swojej pociechy, ale również zmotywujesz ją do pomocy w przygotowywaniu różnorodnych potraw. Sprawdź, jakie książki sprawdzą się idealnie!

Czego dowiesz się z artykułu?

  • jakie są zalety książek kucharskich dla dzieci?
  • czy można jeść zdrowe słodycze?
  • czy dzieci mogą przejąć kontrolę podczas gotowania?

Książki kucharskie dla dzieci — jakie wybrać?

Na obecnym rynku książek dla dzieci naprawdę wiele. Zainteresowaniem mocno zaczęły cieszyć się te przeznaczone do gotowania dla najmłodszych. Wielu psychologów i rodziców uważa, że taka forma spędzania czasu z dzieckiem jest bardzo rozwijająca pod względem psychicznym oraz manualnym. Dziecko uczące się kroić warzywa, lepić ciastka powiększa swoje możliwości szybkiego rozwoju. Oczywiście dodatkowym i równie ważnym aspektem jest duża frajda podczas wspólnego gotowania. Pozwólmy wpuszczać dzieci do naszego świata. Oto top 5 książek kucharskich dla dzieci, które warto wybrać:

  1. Gotuj z Alą i Antkiem. Książka kucharska dla dzieci” 

Wypełniona przepięknymi ilustracjami zachwycie nie tylko najmłodszych, ale również ich rodziców. Dzięki niej dzieci dowiedzą się jak przygotowywać proste potrawy krok po kroku i będą cieszyć się swoją pierwszą samodzielną pracą. Znajdziemy tam przepisy na małe kulinarne dzieła takie jak pizze czy babeczki, ale także na pyszne i zdrowe koktajle warzywne oraz owocowe. 

  1. Dzieci gotują. Wielka księga przepisów”

Pozycja przeznaczona dla nieco starszych dzieci, znających podstawowe produkty i przedmioty kuchenne. Książka bogata jest w przepisy wytrawne oraz słodkie, więc bez obaw każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Obrazkowy słowniczek umieszczony w książce zapozna dzieci z trudniejszymi pojęciami, z którymi mogli jeszcze nie mieć do czynienia.

  1. „Smakowita Sensoryka. 21 przepisów, które smakują i rozwijają zmysły”

Anna Kozłowska przychodzi z publikacją, w której sztuka gotowania staje się osiągalna dla każdego. Forma przygotowana przez autorkę jest niezwykle przyjazna dla dzieci. Składa się z kart wypełnionych różnymi przepisami. Rozwój zmysłów najmłodszych gwarantowany! 

  1. „Zdrowe łakocie. Domowe słodycze dla dzieci”

Każdy z nas uwielbia słodycze, a dzieci są ich szczególnymi wielbicielami. Czy można połączyć zdrowe jedzenie ze słodkimi smakołykami? Oczywiście! Ta książka kucharska jest tego idealnym przykładem. Zawarte w publikacji zdrowe i słodkie dania będą rozkoszą dla najmłodszych, więc z chęcią pomogą oni w przygotowywaniu ciast i ciasteczek swoim rodzicom.

  1. „Małe rączki w kuchni. Książka nie tylko kucharska”

W kuchni dzieci najlepiej mogą ćwiczyć swoją sensorykę. Gotując, krojąc, ugniatając uczą się cennych manualnych czynności. Książka ta zawiera aż 60 przepisów przeznaczonych dla całej rodziny. W tym przypadku to rodzice pomagają najmłodszym, którzy będą rządzić w kuchni. Przekonaj się i sprawdź!

Zabawa przez gotowanie jest dla dziecka ogromną radością. Warto zrobić ten krok i pozwolić swoim pociechom działać w kuchni. Rozwinie to ich zdolności manualne oraz sensorykę.

Udostępnij