arbuziaki.pl

Blog tematyczny o edukacji, lifestyle'u i DIY.

DzieckoEdukacjaZabawa

„Wierszyki ćwiczące języki”, czyli nauka przez zabawę

„Wierszyki ćwiczące języki”, czyli nauka przez zabawę

Nauka poprawnej wymowy w rozwoju dziecka jest niezwykle istotna. Każdy rodzic dba o to, by jego pociecha rozwijała się w prawidłowym tempie. Nauka najmłodszych może być bardzo trudna i uciążliwa, ale dzisiaj mamy wiele sposobów na ty, aby dziecko uczyło się przez zabawę. „Wierszyki ćwiczące języki” to książka, która przypadnie do gustu wszystkim zarówno najmłodszym jak i ich opiekunom. 

„Wierszyki ćwiczące języki” – książka do nauki poprawnego mówienia

Książka „Wierszyki ćwiczące języki” została przygotowana, by dzieci nie myślały o tym, że muszą się czegoś nauczyć, ale by uczyli się przez zabawę. Jej piękne wykonanie przyciąga wzrok dorosłych. Akcja i fabuła podręcznika sprawi, że każde dziecko nie będzie chciało się z nim rozstać. Wiele kolorowych rysunków wraz z krótkimi wierszykami umożliwiają łatwe zapamiętywanie trudnych wyrazów i różnorodnych głosek. Fachowe wskazówki pomagają dorosłym dopasować dany tekst do aktualnego rozwoju mowy najmłodszego. Wydanie jest bardzo trwałe i jakościowe, co sprawia, że posłuży nam na długo.

Kto może korzystać z książki?

Ta logopedyczna propozycja jest przeznaczona dosłownie dla każdego. Nauka poprawnego mówienia nie ma ograniczenia wiekowego i to sprawia, że jest ona naprawdę uniwersalna. Rymowanki są ułożone od najprostszych do najtrudniejszych. Warto po kolei przechodzić przez ich poziom trudności. Należy czuwać nad dzieckiem i kontrolować jego postępy oraz nie zmuszać jeżeli sobie nie radzi z wymawianiem poszczególnych głosek. Duża doza cierpliwości jest tutaj wskazana.

Autorzy tych logopedycznych rymowanek, Marta Galewska-Kustra i Elżbieta i Witold Szwajkowscy, wprowadzają dzieci w świat nauki związanej z humorem. To połączenie umila czas i pokazuje, jak ważna jest literatura w życiu najmłodszych.

Dzięki tej propozycji książkowej dziecko nie tylko będzie się uczyć, ale także polubi obcowanie z literaturą. Jest to bardzo istotne w poprawnym rozwoju najmłodszych. Książki pokazują świat i rozwijają wyobraźnie, a to przekłada się na lepsze i mądrzejsze poznawania świata.

Udostępnij