arbuziaki.pl

Blog tematyczny o edukacji, lifestyle'u i DIY.

Lifestyle

Skok ze spadochronem

Skok ze spadochronem

Skok ze spadochronem jest rozrywką przeznaczoną dla osób odważnych i lubiących spędzać czas w sposób nietypowy. To ciekawe doświadczenie zapewni dużą dawkę adrenaliny, a przede wszystkim sprawi, że ujrzymy przepiękne widoki. Warto czasem odważyć się i spróbować czegoś szalonego. 

Skok ze spadochronem w tandemie. Co musisz wiedzieć?

Osoby bez uprawnień skok ze spadochronem muszą odbyć z doświadczonym instruktorem. Ten rodzaj lotu nazywany jest skokiem w tandemie. Pasażer jest odpowiednio przypięty do instruktora, który zajmuje się obsługiwaniem całego lotu. Osoba odbywająca skok nie musi się niczym przejmować. Spokojnie można podziwiać widoki i jednocześnie czuć się bezpiecznie. Praktycznie każdy, kto spełnia wymagania wzrostu i wagi może skusić się na tę nietypową przygodę. Wymogiem jest wzrost powyżej 120 cm i waga mniejsza niż 100 kg. Osoby odbywające lot ze spadochronem mogą być niepełnoletnie i w wieku emerytalnym.

Jeżeli zdecydowałeś się na skok ze spadochronem w tandemie to teraz musisz tylko wybrać odpowiednie miejsce. Na stronach internetowych znajdziesz wiele lotnisk, umożliwiających odbycie tej pięknej przygody życia.

Przygotowania do lotu ze spadochronem

Jeżeli spełniasz określone wymogi to niezbędne będzie podpisanie specjalnego oświadczenia i odbycie krótkiego teoretycznego szkolenia. Instruktor wyjaśni najważniejsze kwestie lotu i na co należy zwracać szczególną uwagę, by skok się udał jak najlepiej. Strój, jaki będzie nam potrzebny jest dostępny w każdej wypożyczalni do odbywania skoków. Nasze ubranie powinno być jak najbardziej wygodne, by po nałożeniu kombinezonu czuć się swobodnie bez ograniczeń ruchowych. Długie włosy należy związać w kucyk, a biżuterię i inne ozdoby ściągnąć na czas lotu. 

Największa ekscytacja przyjdzie, gdy znajdziemy się na pokładzie samolotu, który wzniesie się na około 4000 metrów. Skoczkowie kolejno wyskakują z podkładu i tutaj zaczyna się dla niektórych przygoda życia. Strach momentalnie znika i pojawia się wielka radość połączona z ekscytacją. Sam skok nie trwa długo, ale te krótkie minuty spadania stają się najdłuższymi chwilami w życiu. Powolne szybowanie umożliwia podziwianie cudownych widoków, których na co dzień nie jesteśmy w stanie ujrzeć. Z całą pewnością będą to niezapomniane chwile w życiu każdego człowieka. Lądowanie jest delikatne, ponieważ odbywa się poprzez spokojne zsunięcie się na ziemię, więc nie odczujemy większego obciążenia.

Podsumowanie

Skok ze spadochronem to niezapomniana atrakcja. Widoki, jakie umożliwia lot na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Przebijanie delikatnych jak wata cukrowa chmur będzie przeżyciem, wspominanym przez długie lata. Warto zdecydować się na taką przygodę i poczuć nutkę adrenaliny.

Udostępnij