arbuziaki.pl

Blog tematyczny o edukacji, lifestyle'u i DIY.

Lifestyle

Piękny ogród na święta! Jakie dekoracje zewnętrzne wybrać?

Piękny ogród na święta! Jakie dekoracje zewnętrzne wybrać?

Dekoracje na Boże Narodzenie można umieszczać nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach, ale i w ogrodzie. Pięknie oświetlony ogród sprawia bowiem, że atmosfera świąt jest bajkowa, a wszyscy zaproszeni goście i sąsiedzi już z daleka mogą podziwiać świąteczną iluminację. Przed domem można umieszczać różne ozdoby bożonarodzeniowe, zarówno lampki, jak i większe figurki. Sprawdź, na które z nich warto zwrócić uwagę, by stworzyć stylową dekorację do ogrodu na Boże Narodzenie.

Dekoracje w formie dużych figur

Duże figurki z pluszu oraz tworzywa sztucznego można umieścić tuż przy wejściu do domu. Świetnie prezentują się na zadaszonym tarasie lub ganku, gdzie witają gości i domowników przez cały okres Bożego Narodzenia. Wśród najciekawszych figurek można znaleźć Mikołaja wdrapującego się po drabinie, duże bałwany, a także zwierzątka umieszczone w eleganckim balonie, który wyglądają jako gotowy do rozpoczęcia lotu. Tego typu dekoracje sezonowe wymagają ochrony przed deszczem i śniegiem.

Grające i tańczące figurki

Grające i tańczące figurki to alternatywa dla klasycznych figurek do ogrodu. Zabawne dekoracje wywołują uśmiech na twarzy dzieci i dorosłych. Ciekawą propozycją jest w szczególności figurka dużego tańczącego Mikołaja, który wygrywa znane i lubiane melodie świąteczne. Hity takie jak „Jingle Bells” i „We wish you a Merry Christmas” rozbrzmiewają u progu domu i rozbawiają każdego, kto zobaczy tańczącą figurkę. Takie figury sprawdzają się również jako dekoracja salonu. Można wykorzystać je zatem w dwóch różnych miejscach i stworzyć spójny element dekoracji domu i ogrodu.

Kolorowe lampki LED do ozdabiania drzew i krzewów

Lampki LED dające różnokolorowe światło doskonale sprawdzają się do dekorowania drzew i krzewów rosnących w ogrodzie. Można w dowolny sposób zawieszać je na gałęziach i wokół tui bądź innych nasadzeń.

Kolorowe sznury światełek sprawiają, że bożonarodzeniowa iluminacja pięknie prezentuje się na tle zaśnieżonego domu. Nawet gdy śnieg na święta nie spadnie, różne barwy światła dodają uroku aranżacji ogrodu i odwracają uwagę od szarości i braku zieleni.

Girlandy balkonowe z lampek LED

Podczas strojenia ogrodu warto pomyśleć o dekoracji balkonu. Balkon można ozdobić w prosty sposób za pomocą gotowej girlandy, którą zawiesza się dookoła barierki. Gotowa girlanda pasuje na większość standardowych balkonów i sprawia, że dom lśni od świateł. Ledowe lampki zużywają niewiele prądu, dlatego mogą świecić się przez całą dobę. Girlanda jest łatwa do zamontowania, gdyż nie wymaga żmudnego okręcania wokół barierek i układania lampek, by rozłożyć je równomiernie na całej balustradzie.

Lampki sople do zawieszania pod dachem

Lampki sople do zawieszania pod dachem to specjalne sznury, które zwisają nad elewacją i oświetlają cały dom dookoła. Dzięki nim rozświetla się cały budynek i dodaje mu się wyjątkowości na święta. Sople mają identyczną długość, dlatego prezentują się estetycznie, a ich zawieszanie nie wymaga żmudnego regulowania poszczególnych elementów sznura z lampkami.

Co ważne, wszystkie lampki LED do zastosowania zewnętrznego są odporne na wilgoć, dlatego opady śniegu i deszczu nie zwiększają ryzyka zwarcia w instalacji. Są również odporne na niskie temperatury, dlatego kilkanaście stopni mrozu nie powoduje ich uszkodzenia. Lampki z powodzeniem służą przez kilka sezonów, dzięki czemu ich jednorazowy zakup nie stanowi nadmiernego obciążenia budżetu. Dodatkowo są energooszczędne, dlatego rachunki za energię elektryczną po świętach są niewielkie.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij