Każdy z nas bez względu na wiek lubi grać w planszówki. Jest to idealny sposób na spędzanie czasu ze znajomymi lub rodziną. Na rynku planszówek naprawdę wiele i dzięki temu możemy dopasować je pod względem wieku jak i formy. Dostępna jest również taka planszówka, z której mogą korzystać najmłodsi wraz z dorosłymi. O czym mowa?
Gra mrówki — na czym polega jej fenomen?
Gra mrówki to gra karciana polegająca na odnajdywaniu małych mrówek w ich mrowisku. Przeznaczona jest dla graczy od 8 roku życia bez górnej granicy wiekowej. Producent mówi nam, że może w niej uczestniczyć aż 5 osób. Czas grania to zaledwie 20 minut, ale tak naprawdę spędzimy z nią godziny, rozpoczynając kolejne rozgrywki. Zasady gry, które przybliżymy wam w następnym akapicie, są naprawdę proste. Często zwyczajne i niedoceniane gry okazują się fenomenalne. Gra mrówki łączy pokolenia i uczy dialogu między młodszymi i starszymi. Nie ma nic piękniejszego niż rozwijanie relacji międzyludzkich.
Jak grać w mrówki?
Zadaniem graczy jest odnalezienie małych mrówek. Na załączonych kartach zostały umieszczone mrówki w różnych kolorach wraz z liczbami. Z kart tworzymy mrowisko, a tuż obok niego robimy mały stos kart i odkrywamy jedną kartę z góry. Ważne jest to, co na niej widzimy. Jeżeli widzimy na niej czerwoną mrówkę z cyfrą 7, to każdy gracz szuka takiej karty w mrowisku. Kiedy w następnej rundzie pojawi się czerwona mrówka, to do jej liczby dodajemy wartość zdobytych wcześniej czerwonych mrówek. Osoba, która jest najszybsza i spostrzegawcza wygrywa rundę. Każdą odnalezioną kartę gracz kładzie obok siebie, by była widoczna dla wszystkich.
Gra mrówki dostarcza wielu emocji. Najmłodsi mają szansę na naukę cyfr i liczenia, a nieco starsi zyskują dobrą zabawę. Bawcie się dobrze!