arbuziaki.pl

Blog tematyczny o edukacji, lifestyle'u i DIY.

Lifestyle

Dietetyka – studia o zdrowym stylu życia, który przeżywa prawdziwy renesans

Dietetyka – studia o zdrowym stylu życia, który przeżywa prawdziwy renesans

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ogromny wpływ na samopoczucie, ogólną kondycję i jakość życia mają takie czynniki jak aktywność fizyczna czy prawidłowe odżywianie. Siłownie i centra fitness od jakiegoś czasu przeżywają prawdziwe oblężenie; sporym zainteresowaniem cieszą się też punkty ze zdrową żywnością. Wielu ludzi korzysta nie tylko z usług trenerów personalnych, ale też dietetyków – i to nie tylko w sytuacji, gdy chcą schudnąć. To z kolei pociągnęło za sobą wzrost popularności studiów dietetycznych. 

Studia na kierunku dietetyka: dlaczego warto?

Osoby, które stoją przed wyborem studiów, często zastanawiają się, jakie perspektywy na rynku pracy czekają ich po ukończeniu danego kierunku. W przypadku dietetyki są one bardzo dobre – zapotrzebowanie na usługi dietetyków rośnie. Coraz więcej osób szuka najlepszej diety dla siebie – i to nie tylko pod kątem odchudzania. Wiele osób boryka się np. z insulinoopornością czy chorobą Hashimoto, w przypadku których odpowiednia dieta ma ogromne znaczenie dla poprawy wyników. Z usług dietetyków korzystają też sportowcy, którzy, aby osiągnąć zakładane przez siebie cele (sylwetkowe, ale też np. wydolnościowe) również muszą mieć właściwie ułożoną dietę. Tym samym dietetycy nie mogą narzekać na brak pracy; wielu z nich decyduje się zresztą na otworzenie własnego gabinetu.

Czy studia na kierunku dietetyka są trudne? Jakie przedmioty trzeba zdać, by dostać się na dietetykę?

Aby móc aplikować na studia dietetyczne, konieczne jest posiadanie wykształcenia średniego oraz świadectwa dojrzałości, czyli zdanie obowiązkowych egzaminów maturalnych. Część uczelni wymaga od kandydatów na konkretne kierunku studiów zdania dodatkowych przedmiotów na poziomie rozszerzonym; z tego względu osoby, które wybierają się na dietetykę, powinny sprawdzić wymogi rekrutacyjne na interesujących je uczelniach.

Część osób rozważających studia dietetyczne może się też zastanawiać, czy są to studia trudne – zwłaszcza jeśli w szkole średniej nie uczyły się rozszerzonej biologii lub chemii. W praktyce jednak studenci, którzy będą przykładać się do nauki, nie powinni mieć większych trudności; ponadto większość przedmiotów na tych studiach jest związana z żywieniem człowieka. Na przykład na kierunku dietetyka prowadzonym przez Uczelnie WSB Merito program zajęć obejmuje m.in. takie przedmioty jak fizjologia człowieka, anatomia, podstawy diagnostyki klinicznej, podstawy żywienia klinicznego człowieka, technologia żywności i potraw czy mikrobiologia ogólna i żywności. Warto też dodać, że studia dietetyczne na Uczelniach WSB Merito mają charakter praktyczny, a zainteresowane osoby mogą uczyć się zarówno na studiach dziennych, jak i zaocznych czy hybrydowych.

Dietetyka wydaje się zatem świetnym wyborem dla osób, które nie tylko interesują się zdrowym stylem życia (a w szczególności kwestią właściwego odżywiania się), ale też lubią pracę z ludźmi i chcą w realny sposób pomagać innym.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij