arbuziaki.pl

Blog tematyczny o edukacji, lifestyle'u i DIY.

DzieckoLifestyle

Krzesełko do karmienia dla dziecka

Krzesełko do karmienia dla dziecka

Krzesełko do karmienia dla dziecka jest istotnym wyposażeniem dla młodych rodziców spodziewających się maluszka. Przyda się ono już podczas rozszerzania diety dziecka, czyli około szóstego miesiąca życia. W niektórych przypadkach może być potrzebne nieco szybciej, ale jest to uwarunkowane zaleceniami lekarza.

Jakie zalety ma krzesełko do karmienia?

Krzesełko do karmienia daje dziecku szansę bycia razem z dorosłymi przy każdym posiłku. Może ono nie tylko uczyć się samodzielnego jedzenia, ale także obserwowania otaczającej go aktualnie rzeczywistości. Będzie ono odpowiednie również przy samodzielnej zabawie dziecka i nauce manualnych umiejętności. Dobre krzesełko posłuży dziecku przez kilka lat i tylko na takie modele należy zwracać uwagę, ponieważ nie będzie to tani wydatek. 

Jak wybrać krzesełko do karmienia?

Jeżeli zbliżasz się do etapu rozszerzania diety twojego maluszka to należy zastanowić się nad wyborem krzesełka do karmienia. Musi odo być bardzo bezpieczne i jednocześnie wygodne, by dobrze wpływało na dobra postawę dziecka. Uwagę należy zwrócić na siedzisko, zabezpieczenia i nóżki. Blat, na którym będą lądować wszelkie kawałki jedzenia czy inne zabawki musi być łatwy w wyczyszczeniu i przede wszystkim dobrze zamontowany. Zabezpieczenia są konieczne, by dziecku nic się nie stało, gdy na chwile stracimy je z oczu. Muszą jednak swobodnie pozwalać dziecku na poruszanie się. Sam materiał wykonania krzesełka powinien być praktyczny. Dostępne są materiały drewniane i plastikowe, które ułatwiają czyszczenie, a ich konstrukcja nie sprawia, że resztki jedzenia mogą chować się w jakichś zakamarkach. Przedstawiamy przegląd kilku propozycji krzesełek w różnorodnych przedziałach cenowych.

Kinderkraft YUMMY Krzesełko do karmienia do 15 kg

Jest ono przeznaczone dla dzieci od ok. 6. miesiąca życia do ok. 3. roku życia. Dzięki 7 poziomom regulacji wysokości można jest swobodnie dostosowywać do potrzeb dziecka, a podwójna i odpinana tacka regulowana jest na 3 poziomach.

Krzesełko do karmienia Mark Adler

Dba ono o prawidłową postawę dziecka, a wyjmowany podnóżek sprawia komfort podczas spożywania posiłków. Pokrycie wykonane jest z miękkiej ekologicznej skóry, a blokada między nogami oraz pasy zapewniają bezpieczeństwo. 

Silla Sesttino 

Nowoczesny design zapewnia dobry wygląd krzesełka oraz jego funkcjonalność. Regulacja podnóżka, oparcia i wysokości siedziska sprawia duży komfort podczas jedzenia. Dużym plusem jest jego montaż beż użycia jakichkolwiek narzędzi. Wykonane zostało z materiałów przyjaznych dla środowiska, więc dziecko będzie w nim w pełni bezpieczne.

Krzesełko do karmienia Ikea

Jest to najtańsza opcja wyboru krzesełka do karmienia. Wykonane w pracy prosty sposób zapewnia łatwe przenoszenie sprzętu i jego składanie. Zamontowana tacka jest odpinana, a załączone pasy bezpieczeństwa chronią dziecko przed ewentualnym upadkiem. Podnóżek do krzesełka można dokupić osobno.

Cybex Lemo Krzesełko Bujaczek Zestaw 4w1 Sand White

Jest to idealne rozwiązanie, by nasze dziecko siedziało z nami od samego początku przy jednym stole. Specjalne siedzisko z wkładką dla noworodka umożliwi wygodne ułożenie dziecka. Do rozszerzania diety będzie trzeba użyć wkładki Lemo Baby Set, a gdy przekroczy ono już 3. rok życia potrzebna będzie kolejna zamiana na Cybex Lemo. Dzięki tak dużej regulacji i wymiennych wkładek ten rodzaj krzesełka posłuży dziecku na długie lata. Jest to naprawdę dobra inwestycja.

Wybór krzesełka do karmienia nie jest najłatwiejszym zadaniem. Warto dobrze przeanalizować rynek, by kupić jak najbardziej odpowiednie urządzenie. Dzisiejszy rynek jest obfity we wszelakie akcesoria dziecięce, więc warto zainspirować się przykładami z różnych półek cenowych, jakie przedstawiliśmy w powyższym artykule.

Udostępnij