arbuziaki.pl

Blog tematyczny o edukacji, lifestyle'u i DIY.

DIY

Zajączek z rolki papieru – prosta dekoracja na Wielkanoc

Zajączek z rolki papieru – prosta dekoracja na Wielkanoc

Szukasz pomysłu na szybką i prostą w wykonaniu dekorację na Wielkanoc? Prezentujemy sposób na wspaniałą świąteczną ozdobę, którą szczególnie warto wykonać z dziećmi. Zając wielkanocny to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych symboli tego święta, dlatego podpowiadamy, jak przygotować prostą dekorację z nim w roli głównej. Zajączek z rolki papieru – jak wykonać? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Zajączek z rolki papieru – materiały

Ta dekoracja wymaga jedynie podstawowych materiałów do wykonania, które z łatwością można znaleźć w każdym domu. Mimo tego możesz się zaopatrzyć w dodatkowe materiały, które sprawią, że Twój zajączek z rolki papieru będzie jeszcze piękniejszy, a jego tworzenie przyniesie jeszcze więcej frajdy. Dlatego przygotuj przede wszystkim:

  • rolkę po papierze toaletowym (jedną na jednego zajączka)
  • nożyczki
  • klej (wystarczy zwykły w sztyfcie)
  • zszywacz

Poza tym będziesz potrzebować czegoś, dzięki czemu nadasz dekoracji wygląd zajączka. Masz duże pole do wyboru, jednak my sugerujemy zaopatrzyć się w:

  • kolorowy papier
  • farby (najlepiej akrylowe)
  • flamastry, kredki lub pisaki
  • ruchome oczka
  • drobne pomponiki

Zając z rolki papieru – wykonanie

Zajączek z rolki papieru jest niezwykle prosty w wykonaniu. W najbardziej podstawowej wersji cała rolka posłuży Ci jako podstawa dla dekoracji, a Twoim głównym zadaniem będzie jedynie dopełnienie jej przez dodatkowe elementy czyli np. pomalowanie podstawy zajączka na wybrany kolor. 

Aby zacząć pracę zdecyduj się jak chcesz ozdobić samą rolkę. Możesz ją pomalować farbami, najlepiej na pastelowy kolor kojarzący się z nadejściem wiosny i kwiatami. Tekturę warto pokryć przynajmniej dwoma warstwami farby, aby jej powierzchnia wygląda jednorodnie. W czasie schnięcia farby wytnij uszy z kolorowego papieru pasującego do koloru farb. Je następnie przykleisz od wewnętrznej strony rolki. Możesz też wyciąć łapki dla swojego zajączka – będzie wyglądał jeszcze bardziej uroczo! Możesz mu przygotować również kępę trawy z pomocą zielonego papieru lub bibuły. Jednak korpus zajączka możesz ozdobić również z pomocą kolorowych kartek albo bibuły zamiast farb, będzie to też nieco szybszą opcją. Jednak to również nie jest konieczne – zajączek z rolki papieru będzie wyglądał efektownie nawet z zachowaniem naturalnego koloru tektury.

W jaki sposób faktycznie zmienić rolkę papieru w zajączka? Wystarczy dorysować mu pyszczek, a nada się do tego nawet zwykły pisak lub flamaster. Zając z rolki papieru będzie wyglądał jeszcze zabawniej jeśli nakleisz mu ruchome plastikowe oczy! Na koniec warto jeszcze wykorzystać drobny pomponik, który posłuży jako ogon. Jeśli nie masz takowych pod ręką, możesz je z łatwością wykonać w towarzystwie dzieci, wykorzystując nieco włóczki oraz widelec!

Proponujemy też wykonanie zajączków w nieco innej formie. Rolkę papieru możesz przeciąć na trzy równej wielkości pierścienie, a następnie wykorzystać je jako głowę, tułów oraz uszy zajączka. Wystarczy na część tułowia nieco naciąć na obu końcach, aby uformować łapki. Na pierścieniu służącym jako głowa narysuj twarz zajączka, a z trzeciego pierścienia wytnij parę uszu. Wszystko połącz razem w jednego zajączka za pomocą kleju lub zszywacza.

Podsumowanie

Powyższy przepis na dekorację, jaką jest zając z rolki papieru, przyda się każdej rodzinie z dziećmi przed świętami Wielkanocnymi, ale nie tylko! Takie zajączki są uroczą dekoracją również w innych porach roku i wnoszą sympatyczny nastrój w każdym pomieszczeniu, które zdobią.

Udostępnij