arbuziaki.pl

Blog tematyczny o edukacji, lifestyle'u i DIY.

LifestyleZabawa

Magiczne Ogrody w Janowcu – powitaj wiosnę w baśniowy sposób!

Magiczne Ogrody w Janowcu – powitaj wiosnę w baśniowy sposób!

Szukasz czarującego miejsca do odwiedzenia wraz z rodziną tej wiosny? Przedstawiamy baśniowe ogrody, które będą wspaniałą atrakcją dla najmłodszych, ale również tych nieco starszych! Mowa tu o Magicznych Ogrodach w Janowcu, nowoczesnym parku tematycznym opartym na autorskiej baśniowej historii.

Zobacz także: Mało znane miejscowości w górach – wakacje bez tłumów

Magiczne Ogrody w Janowcu – świat baśni i natury

Magiczne Ogrody to park zaprojektowany na motywach baśni oraz przyrody. Od samego wejścia odwiedzający mogą doświadczyć niezwykłego klimatu rodem z bajki. Ogrody zachwycają kolorami i bujną przyrodą – teren 18 hektarów parku wypełniony jest niezliczoną ilością drzew, krzewów i pięknych kwiatów, jak i malowniczo prezentującymi się atrakcjami. Znajdziemy tu wiele różnorodnych miejsc idealnych do beztroskiej zabawy – zacienionych zagajników, strumyków, placów zabaw huśtawkami i zjeżdżalniami oraz wiele innych. Możemy również odwiedzić liczne punkty widokowe, plażę oraz staw z tratwami.

Czymś, co bezdyskusyjnie wyróżnia Magiczne Ogrody w Janowcu na tle innych parków, jest jego wyjątkowy wystrój. Na każdym kroku natrafiamy tu na ślady obecności wróżek, skrzatów i innych baśniowych stworów. Wielkie muchomory, malownicze pomosty i liczne kolorowe budowle takie jak domki z marchewek przywodzą na myśl światy z najpiękniejszych opowiadań z dzieciństwa.

Najciekawsze atrakcje Magicznych Ogrodów

Odwiedzając Magiczne Ogrody w Janowcu warto zapoznać się z kilkoma atrakcjami, których nie można przeoczyć. Park podzielony został na kilka krain, z których każda oferuje niezwykłe doświadczenia. WArto przejść się po całym parku i odwiedzić m.in.malowniczy Zamek Wróżek, Krasnoludzki Gród, a w nim 15-metrową zjeżdżalnię zwaną Krasnoludzka Wieżą Prób czy Kwiatową Dolinę, w której napotkamy urokliwe chatki w kształcie nor. Znajdziemy tu też podziemne tunele oraz mosty linowe w koronach drzew – te ostatnie mają łączną długość ponad 400 metrów.

Szczególnym częścią odwiedzin w parku Magiczne Ogrody jest sensoryczność. Atrakcje zostały tu zaprojektowane tak, aby pobudzały wszystkie zmysły, co dodatkowo stymuluje doznania. Sprawia to, że czujemy jeszcze większą bliskość z naturą, a nasza wyobraźnia działa intensywniej. To wszystko przekłada się na pełne ekscytujących przeżyć doświadczenie.

Magiczne ogrody w Janowcu – wizyta

Oferta biletowa Magicznych ogrodów obejmuje:

  • Bilet Normalny (15-60 lat) – 89 zł
  • Bilet dla Maluszków (dla dzieci o wzroście do 100cm) – 5 zł
  • Bilet Urodzinowy (+/- 5 dni od urodzin) – 20 zł
  • Bilet dla osoby z niepełnosprawnością – 10 zł
  • Bilet Grupowy Rodzinny (3 os.) – 229 zł
  • Bilet Grupowy Rodzinny (4 os.) – 299 zł
  • Każda dodatkowa osoba dla biletów grupowych – 79 zł
  • Bilet Ulgowy (do 14 lat, powyżej 60 lat) – 79 zł

Bilety można zakupić przez stronę internetową ogrodu albo na miejscu. Warto wiedzieć, że jeden bilet upoważnia do korzystania ze wszystkich atrakcji oferowanych przez ogród! Na wizytę warto przeznaczyć cały dzień – na pewno będzie co robić.

Magiczne ogrody znajdują się w miejscowości Trzcianki (województwo lubelskie, powiat puławski). Można tu łatwo dotrzeć m.in. z pobliskiego Janowca, Puław, czy Kazimierza Dolnego. Standardowo ogród otwiera się co roku w okolicach weekendu majowego. W roku 2023 data otwarcia wypada na sobotę 29 kwietnia.

Magiczne Ogrody w Janowcu to miejsce, które warto odwiedzić chociaż raz. Nieważne w jakim jesteś wieku – cudowna atmosfera parku na pewno Cię zaczaruje i pozwoli Ci powitać wiosnę z jeszcze większym entuzjazmem!

Udostępnij