arbuziaki.pl

Blog tematyczny o edukacji, lifestyle'u i DIY.

DIYDzieckoEdukacjaZabawa

Sposób na nudę u dzieci. Czym zainteresować najmłodszych?

Sposób na nudę u dzieci. Czym zainteresować najmłodszych?

Szukanie sposobu na nudę dla dziecka może być ciekawym wyzwaniem. Czasami trudno jest zainteresować dziecko na tyle, by faktycznie wciągnęło się w wykonywane zadanie. Sami często nie wiemy, co ze sobą zrobić i czerpiemy pomysły z internetu. Kiedy nuda dopadnie najmłodszych, może to przejawiać się ich marudzeniem i niekoniecznie dobrych humorem. Jak temu zaradzić?

Sposób na nudę u dzieci — kreatywne pomysły

Dzieci wymagają spokojnego podejścia i zrozumienia. Rozmowa zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Przyniesie ona wiele dobrego, ponieważ dziecko często samo może nam określić, czego w danej chwili potrzebuje. Jeżeli sprawa jest bardziej skomplikowana, należy samemu poszukać kreatywnego rozwiązania na nudę.

  1. Masa solna

Masa solna to idealny sposób na nudę u dzieci. Zainteresuje każdego — starszego i młodszego. Lepienie figurek, różnych kształtów to frajda i ćwiczenie manualnych umiejętności. Sam przepis na masę solną jest bardzo prosty:

  • 1 szklanki mąki
  • 1 szklanki soli 
  • 0,5 szklanki wody 

Wymieszaj składniki ze sobą i masa gotowa. Możesz przygotować foremki do wycinania ciasteczek, sprawdzą się one idealnie. Zabezpiecz miejsce dużym kartonem, by spokojnie tworzyć małe dzieła sztuki. Po uformowaniu i wyschnięciu figurek będzie można je pokolorować farbami plakatowymi. Doda im to uroku.

  1. Kanał Tomasza Rożka dla dzieci — Nauka. To lubię Junior

Nasze dzieci korzystają z mediów społecznościowych i radzą sobie w nich bardzo dobrze. Wielu rodziców chciałoby, żeby ich pociechy przez internet zyskiwały też wiedzę. Z pomocą przychodzi Tomasz Rożek popularyzujący wiedzę w mediach społecznościowych. Doktor Rożek na Nauka. To lubię Junior, tworzy materiały dla dzieci związane z fizyką. Jest to kanał naukowy dla najmłodszych z wartościowymi i wiarygodnymi treściami. Znajdziemy na nim materiały edukacyjne, eksperymenty i ciekawostki ze świata nauki. Wszystkie materiały na tym kanale przeznaczone są dla kilkulatków. Wielu opiekunów skorzystało już z tego pomysłu i nie żałują.

  1. Klocki LEGO — sposób na nudę u dzieci

Nikomu nie trzeba przedstawiać klocków LEGO. Bawili się nim nasi rodzice, my i teraz mogą także nasze dzieci. Jest to sprawdzony sposób na nudę dla nieco młodszych i starszych. Są bardzo uniwersalne, ponieważ dzięki nim możemy budować, przebudowywać i układać co tylko zapragniemy. Zabawa idealna zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

  1. Pieczenie ciasteczek

Pieczenie ciasteczek to świetny sposób na nudę u dzieci. Nie tylko świetnie spędzimy czas ze swoimi pociechami, ale także będziemy budować cenne wzajemne relacje oraz nauczymy najmłodszych praktycznych rzeczy. Nauka gotowania ćwiczy manualne zdolności dziecka i uczy pomocy starszym. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się kruche ciasteczka. Można je samodzielnie uformować w przeróżne kształty lub rozwałkować i wycinać za pomocą foremek. 

  1. Plac zabaw i wspólna gra

Należy wspomnieć o bardzo podstawowym sposobie na nudę. Jest to oczywiste, ale czasami zapominane. Mowa tutaj o placu zabaw. W miastach i mniejszych miejscowościach mamy ich naprawdę wiele. Istotne jest to, by wybrać się tam razem z dzieckiem. Zacieśni to nasze relacje i pokaże, że jesteśmy dla siebie ważni. Na taką mini wycieczkę można wziąć ze sobą koc i przekąski. Zorganizowanie pikniku będzie frajdą nie tylko dla dzieci, ale szczególnie dla dorosłych. 

Sposobów na nudę u dzieci naprawdę wiele. W artykule przedstawiliśmy 5 bardzo różnych metod, by jak najszybciej zminimalizować ten stan. Z całą pewnością będzie to dobra zabawa dla rodziców i czas na budowanie relacji z dziećmi. W ciągłym biegu możemy o tym zapomnieć.

Udostępnij