arbuziaki.pl

Blog tematyczny o edukacji, lifestyle'u i DIY.

DIY

Lampion ze słoika – jak go zrobić?

Lampion ze słoika – jak go zrobić?

Lampiony są pięknym dodatkiem do wystroju domu lub ogrodu, szczególnie podczas letnich wieczorów. Jeśli szukasz sposobu na stworzenie swojej własnej wersji, to świetnym pomysłem jest wykonanie go z słoika. Jest to prosty i przyjemny projekt, który można wykonać w zaledwie kilka minut. W tym artykule przedstawimy kilka propozycji.

Sposoby na uporczywe etykiety

Słoiki można kupić nowe lub dać drugie życie tym po przetworach. Należy pamiętać o umyciu naczynia i przygotowaniu powierzchni. Jeśli próba ściągnięcia etykiety skończyła się poszarpanym papierem i klejem na szkle nie przejmuj się! Jest kilka dobrych sposobów na usunięcie zbędnej naklejki.

Dobrą metodą jest kąpiel w ciepłej wodzie z płynem do mycia naczyń. Słoik wystarczy włożyć do takiej mieszanki i pozostawić na kilka godzin, a następnie zdjąć mokrą naklejkę. Resztki kleju łatwo usunąć za pomocą alkoholu.

Lampion ze słoika dla dzieci

Do stworzenia uroczych lampionów-bałwanków dla dzieci, które będą idealnymi świątecznymi ozdobami wystarczy słoik. Taka dekoracja wprowadzi do domu rodzinny i ciepły nastrój. 

Do wykonania tych ozdób potrzebne będą słoiki, klej wikol, biała włóczka, kawałek filcu oraz guziki.

Aby stworzyć bałwanka, należy na zewnętrzną stronę słoika nałożyć cienką warstwę kleju i następnie owijać włóczkę wokół słoika, dbając o to, by kolejne rzędy dokładnie przylegały do siebie. Po ukończeniu, możemy eksperymentować z dodatkami. Szalik można wyciąć z filcu i owinąć wokół szyjki bałwanka, a guziki można przykleić w jednym rzędzie od góry do dołu. Na koniec, w słoiku należy umieścić świeczkę i cieszyć się niezwykłym, magicznym światłem lampiona.

Wiszący lampion ze słoika

Do tego projektu przydadzą się: słoik, sznurek jutowy i klej na gorąco. Jest kilka sposobów, żeby wykonać wiszący lampion, ale poniżej opisaliśmy najłatwiejszy, który nie wymaga trudnego wiązania i innych skomplikowanych supełków.

Na samym początku należy przygotować czysty słoik. Rączkę najlepiej dostosować do swoich preferencji. Dobrym rozwiązaniem jest ucięcie dłuższego kawałka linki, złożenie jej na pół i zakręcenie. Na obu końcach powinny znajdować się supły. Teraz można zacząć oplatać sznurek wokół otworu naczynia. Oplot powinien być ciasny i co jakiś czas zabezpieczony klejem. Na koniec trzeba przykleić rączkę klejem na gorąco – supełki powinny znaleźć się po dwóch stronach otworu. 

Do środka lampionu ze słoika można wsypać ozdobne kamyczki lub dodać samą świeczkę. Gotowe!

Lampion ze słoika i bibuły

Nasza propozycja to prosty w wykonaniu lampion, który nie wymaga użycia gorącego kleju, ani ostrych narzędzi. Świetnie sprawdzi się jako praca plastyczna dla dziecka. 

Potrzebne będą: słoik, cienka bibuła, klej w sztyfcie, świeczka, opcjonalnie: wstążki, naklejki, sznurki.

Aby stworzyć ozdobny lampion, należy przygotować czysty słoik i pokryć jego zewnętrzną stronę klejem w sztyfcie. Bibułę zalecamy porwać na nieregularne kawałki i paski oraz przykleić do szkła. Można udekorować całość dodatkami, takimi jak wstążki i naklejki. Dobrze jest odstawić lampion na kilka godzin, a potem powrócić do doklejania odstających części. Pozostaje tylko włożenie świeczki do środka. To wszystko!

Podsumowanie

Lampiony ze słoika to ciekawy sposób na ozdobienie domu lub ogrodu. Sposobów wykonania tej dekoracji jest wiele, dlatego każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Prostsze pomysły są świetnym sposobem na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem.

Udostępnij