arbuziaki.pl

Blog tematyczny o edukacji, lifestyle'u i DIY.

DIY

Choinka z makaronu kokardki – jak zrobić?

Choinka z makaronu kokardki – jak zrobić?

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia są wspaniałą okazją na wypróbowanie różnych oryginalnych pomysłów na dekoracje domu. Ozdoby można z powodzeniem tworzyć z wszelkiego typu surowców, które może na pierwszy rzut oka nie wydają się pasować na kreatywne prace tego typu. Jednym z takich nietypowych pomysłów na dekoracje świąteczne jest choinka z makaronu kokardki. Jak ją zrobić krok po kroku? Dowiesz się czytając dalej!

Zobacz także: Ozdoby choinkowe ręcznie robione – inspiracje

Choinka z makaronu kokardki – materiały

Choinka z makaronu kokardki to dekoracja bardzo prosta i przyjemna w przygotowaniu. Wszystkie potrzebne do niej materiały są łatwo dostępne, ale w razie czego mamy również możliwość wykorzystania wszelkiego typu ozdobnych akcesoriów – zatrzymuje nas tylko nasza wyobraźnia. Ta ozdoba jest zatem idealnym wyborem na prostą i szybką zabawę w majsterkowanie w towarzystwie dzieci.

Materiały, których będziesz potrzebować do wykonania choinki z makaronu:

  • stożek z papieru, tektury, lub styropianu
  • makaron kokardki
  • klej, najlepiej na gorąco z pistoletu
  • nożyczki
  • farba w sprayu (w kolorze zielonym, srebrnym, złotym albo jeszcze innym!)
  • folia malarska bądź karton do malowania sprayem
  • brokat, koraliki, wstążki oraz inne ozdoby

Choinka z makaronu kokardki – wykonanie

Wykonanie choinki zaczynam od podstawy, czyli stożka. Możemy samodzielnie przygotować stożek ze sztywnego papieru lub tektury – w tym celu rysujemy na nim koło, zaznaczamy środek i prowadzimy od niego promień do brzegu koła. Wycinamy koło oraz przecinamy je wzdłuż promienia. Teraz pozostaje już tylko zwinięcie stożka oraz sklejenie go, najlepiej z pomocą pistoletu do kleju na gorąco, choć nada się również zszywacz. Jeśli jednak masz taką możliwość sugerujemy zaopatrzenie się w specjalny stożek styropianowy, który to można nabyć w większości sklepów z akcesoriami plastycznymi. Będzie on stabilniejszy i łatwiejszy w użyciu.

Następny krok to przyklejenie pojedynczych kokardek do stożka. Zaczynamy u podstaw choinki i okrążamy cały stożek przed przejściem do następnego paska nieco wyżej. Makaron przyklejamy z pomocą kleju na gorąco zachowując równe odstępy. Następne warstwy makaronu warto układać w taki sposób, aby nieco nachodziły na pas poniżej – otrzymamy bardzo ładny efekt wielu warstw “gałązek” oraz zasłonimy cały stelaż. Na samym czubku choinki warto jeszcze umieścić pojedynczą kokardkę – posłuży jako symboliczna gwiazdka.

Teraz możemy już przechodzić do malowania. Podczas używania sprayu zatroszcz się o odpowiednią ochronę otoczenia, tak, by farba nie dostała się na inne elementy pokoju. W tym celu wystarczy nawet zwykły kawałek tektury lub stara gazeta.

Pora na dekorowanie! Polecamy zaopatrzyć się w różne koraliki i inne drobiazgi do wykończenia drzewka. Choinka z makaronu kokardki będzie się też świetnie prezentować owinięta mini-łańcuchem z papieru lub drucików kreatywnych. Całą dekorację warto zwieńczyć porcją brokatu albo nawet oprószyć odrobiną sztucznego śniegu – najlepiej własnoręcznie zrobionego!

Inne warianty choinki z makaronu

Możesz się zainspirować bardzo różnymi sposobami na wykonanie choinki z makaronu. Warto wypróbować również inne kształty makaronu niż kokardki. Polecamy przyjrzeć się szerokiemu wachlarzowi kształtów makaronu typu muszelki! W ich zagłębieniach można umieścić dodatkowe koraliki, co przyniesie bardzo ciekawy efekt wizualny. Inna warta wypróbowania opcja to makaron penne. Można go umieścić na stożku pod odpowiednim kątem w taki sposób, że będzie bardzo dobrze imitować gałęzie drzewka.

Podsumowanie

Zaprezentowaliśmy tylko jeden sposób na stworzenie własnej miniaturowej choinki do ozdoby domu. Zachęcamy jednak do eksperymentowania z jej różnymi wariantami, jak i rozejrzenie się za innymi sposobami na małą choinkę! To cudowne drzewko będące symbolem świąt Bożego Narodzenia warto uwzględnić w grudniowym wystroju swojego domu na więcej niż jeden sposób.

Udostępnij